Sabina Enache, bronz în finala de la panglică din cadrul Campionatelor Balcanice de Gimnastică Ritmică!

Medaliei de bronz obţinută ieri la „Individual Compus” (detalii aici), gimnasta Sabina Enache i-a adăugat, astăzi, una similară, obţinută în finala de la panglică, din cadrul Campionatelor Balcanice de Gimnastică Ritmică, de la Budva!

Eleva Simonei Puiu a fost notată cu 26.200 în finala de astăzi şi a ocupat treapta a 3-a a podiumului, după Andreea Verdeş (România, 29.750) şi Brigita Krasovec (Slovenia, 27.400)!

În celelalte finale ale zilei, Sabina a fost pe locul al 5-lea la minge, cu 26.900, şi la cerc, cu 23.700, şi pe locul al 6-lea la măciuci, cu 25.500. Toate cele patru finale pe obiecte au fost câştigate de românca Andreea Verdeş!