Sabina Enache, medalie de bronz la „Individual Compus” la Campionatele Balcanice de Gimnastică Ritmică!

Sportiva secţiei de gimnastică ritmică a CSM Ploieşti, Sabina Enache, a obţinut medalia de bronz la „Individual Compus” în cadrul Campionatelor Balcanice de Gimnastică Ritmică, întrecere destinată senioarelor ce se desfăşoară în acest weekend la Budva (Muntenegru)!

După primele două zile de concurs, sportiva pregătită la club de Simona Puiu a avut un total de 107 puncte, graţie căruia a ocupat poziţia a 3-a a ierarhiei generale după Andreea Verdeş (115.200 puncte) şi Alina Kolomiets (Bulgaria), care a acumulat 108 puncte.

Sabina a fost notată cu 29.300 la cerc (locul 2), 24.900 la minge (locul 5), 27.350 la măciuci (locul 4) şi 25.450 la panglică (locul 3), obţinând, astfel, şi calificarea în toate cele patru finale pe obiecte ale zilei de mâine.