Echipa feminină sub 16 ani, debut cu victorie la faza semifinală

Echipa feminină de baschet sub 16 ani de la CSM Ploieşti îşi continuă parcursul fără greşeală din acest sezon. Duminică dimineaţă, în Sala Sporturilor „Olimpia”, fetele Loredanei Munteanu s-au impus cu 62-43 în faţa formaţiei Colegiului Naţional „Mihai Eminescu” Oradea, bifând, astfel, prima victorie din cadrul fazei semifinale. La sfârşitul acestei săptămâni, junioarele clubului nostru vor evolua, tot pe teren propriu, împotriva celor de la KSE CSS Gheorgheni, asta în vreme ce colegele mai mari, de la „U18”, vor debuta în „semifinale”, la Ploieşti, împotriva aceleiaşi formaţii.

 

Meciul cu Phoenix Galaţi a fost amânat

 

Echipa feminină de Liga I ar fi trebuit să joace, duminică, partida cu Phoenix 2 Galaţi din cadrul primei etape a returului, dar ninsorile abundente au blocat formaţia oaspete în drumul spre Ploieşti. În atare condiţii, oficialii clubului nostru au înştiinţat federaţia cu privire la această problemă, iar meciul a fost amânat pentru o dată care va fi ulterior stabilită. De asemenea, şi jocul din deplasare cu Politehnica Iaşi, de la finalul săptămânii în curs, va fi reprogramat pentru luna februarie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.