Andreea Fierar, performanţe notabile în Italia!

Sportiva clubului nostru, Andreea Fierar, a participat în acest weekend, în Italia, la Baselga di Pine, la o nouă etapă a Junior World Cup la patinaj viteză, reuşind să obţină câteva rezultate promiţătoare. Astfel, în proba de 1.500 de metri a venit pe locul al 30-lea, în cea de Team Pursuit a ocupat locul al 6-lea, iar în proba ei favorită, cea de 3.000 de metri, a venit pe 22, acumulând 3 puncte importante pentru calificarea în finala de Cupă Mondială.

La finalul acestei săptămâni, sâmbătă şi duminică, sportiva pregătită de Marius Băcilă va participa, tot în Italia, la Collalbo, la un al concurs de mare anvergură rezervat juniorilor – 34 Junior Meeting. La această competiţie vor lua startul alte două junioare mici ale clubului nostru: Andreea Năstăsache şi Nicole Constantinescu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.