Debut fără emoţii pentru CSM Ploieşti J1 în Grupa Valoare 2: 43-28 cu CSŞ Craiova!

Echipa de handbal juniori 1 a CSM Ploieşti a debutat, astăzi, cu o victorie în Grupa Valoare 2 a campionatului, reuşind să treacă, în Sala Sporturilor Olimpia, cu 43-28 (19-10) de CSŞ Craiova. Ocupanta poziţiei secunde în Grupa Geografică D nu le-a pus mari probleme băieţilor pregătiţi de Ramona Ştefan, jocul curgând, cu excepţia primelor minute, în favoarea ploieştenilor. Meciul a început de la 0-2, însă CSM Ploieşti a revenit rapid, a trecut la conducere cu 5-4 (minutul 9), apoi s-a desprins rapid la 10-4 (minutul 12). Diferenţa s-a menţiunut până spre finalul reprizei, după care un nou „sprint” al băieţilor noştri, de la 15-10 (minutul 25) la 19-10, la pauză, a lămurit definitiv soarta partidei.

Pentru CSM Ploieşti, au jucat astăzi: D. Ştefan, A. Pop – M. Ion Iliescu (16 goluri), M. Sîrbu (8), D. Constantin (5), A. Muşoiu (3), A. Leu (3), L. Vasile (2), I. Stănescu (2), V. Băncilă (1), M. Duţă (1), Al. Popescu (1), G. Roşu (1), L. Preotu, B. Bondarenco şi A. Năstase.

În etapa a 2-a, echipa noastră va juca duminică, de la ora 16:00, la LPS Târgu Jiu.

La finalul acestei săptămâni, şi celelalte echipe de juniori ale clubului vor juca în deplasare, după cum urmează:

Sâmbătă, 23 martie, Ora 10:30, Junioare 1, Grupa Valoare 2, Etapa a 3-a