Înfrângeri la debutul în sezonul „2020-2021” pentru echipele de fotbal „U19” şi „U17”

Înfrângeri la debutul în sezonul „2020-2021” pentru echipele de fotbal „U19” şi „U17”

Cele două echipe de fotbal juniori „U19” şi „U17” ale CSM Ploieşti au debutat, astăzi, cu înfrângeri în mini-campionatul gândit de Federaţia Română de Fotbal pentru sezonul „2020-2021”, în care se vor juca 4-5 meciuri în prima fază (în funcţie de numărul de echipe din serie) şi încă 2-3 în tururile eliminatorii ulterioare.

În primul meci, disputat de la ora 12.00, pe stadionul „Chimia” Brazi, juniorii A, pregătiţi de Pompiliu Stoica, au pierdut cu 5-1 (3-0) disputa cu Petrosport Ploieşti, singurul gol al echipei noastre fiind marcat de fundaşul stânga Florin Burcea. Antrenorul echipei noastre i-a folosit astăzi pe: Fl. Vasile (A. Chiriţă) – I. Stoica, C. Curcan, I. Vlăsceanu, Fl. Burcea – S. Drăgănoiu (I. Petre) – R. Caramalău, C. Badea (I. Mărgărit), Andronic, Fl. Sincă – Al. Moise (A. Ilie).

Apoi, de la ora 14.00, juniorii B, conduşi de pe bancă de Marian Ilie şi Bogdan State, au fost mult mai aproape de un rezultat bun în compania aceleiaşi echipe a Petrosport, însă au pierdut cu 2-0 (0-0), la capătul unui meci plin de evenimente: au jucat în 10 oameni încă din minutul 20, au trimis în două rânduri mingea în bară, prin D. Mihăilă şi I. Chioveanu, şi au încasat două goluri pe final, primul în minutul 88 şi cel de-al doilea în prelungiri, dintr-un penalti discutabil. Pentru CSM Ploieşti, au jucat: V. Stan – G. Nicolescu, Ad. Stanciu, I. Rădulescu, M. Tatu – D. Mihăilă (T. Rebegea), D. Moisei, L. Stanciu (M. Caravia), I. Chioveanu (M. Andrei) – Al. Vlad (Fl. Caramalău), D. Răducanu (A. Bogdan).

În etapa a doua a Seriei a 6-a, cele două echipe ale CSM Ploieşti vor juca, sâmbăta viitoare, tot de la orele 12.00 şi 14.00, pe terenul Astrei.

Galerie foto „U19”: