Echipa de handbal junioare 2, la a opta victorie consecutivă în turneul de la Buzău!

Echipa de handbal junioare 2 şi-a continuat, astăzi, parcursul de regularitate din Seria B, reuşind să câştige clar şi partida cu LPS I. Balaş Soter Buzău, scor 41-27 (22-16, 19-11), contând pentru etapa a 3-a a celui de-al doilea turneu de la Buzău.

Fetele pregătite de Robert Comendant n-au avut emoţii în vreuna dintre reprize, în prima conducând la un moment dat cu 9-1, iar în cea de-a doua, cu 9-4, aşa că au ajuns la un bilanţ de 8 victorii consecutive şi doar două reprize pierdute, graţie căruia ocupă primul loc al seriei, cu 31 de puncte în cont.

Pentru CSM Ploieşti, au jucat astăzi: Bianca Voicilă, A. Floroiu, Mara Popescu – D. Grădişteanu (12 goluri), R. Gavrilă (7), D. Manole (7), A. Toma (3), A. Burtea (3), I. Manolache (2), D. Stoica (2), M. Iordache (2), Cr. Blidaru (1), M. Radu (1), N. Jianu (1), B. Rădulescu, Maya Popescu.

Programul ultimelor două zile ale turneului de la Buzău este următorul:

Sâmbătă, ora 15.50, CSS Ploieşti – CSM Ploieşti (în tur 31-37)

Duminică, ora 9.00, CSM Ploieşti – HC Activ CSO Plopeni (în tur 25-24)

Casetele tehnice ale primelor două meciuri:

CSM Râmnicu Sărat – CSM Ploieşti 27-45 (10-21, 17-24)

CSM Ploieşti: A. Floroiu, Bianca Voicilă – R. Gavrilă (8 goluri), D. Grădişteanu (6), I. Manolache (5), A. Toma (5), B. Rădulescu (4), D. Stoica (3), M. Radu (3), Maya Popescu (3), A. Burtea (3), D. Manole (3), M. Iordache (1), N. Jianu (1) şi Cr. Blidaru.

CSM Ploieşti – ACS Olimpic Mizil 36-18 (19-8, 17-10).

CSM Ploieşti: Bianca Voicilă, Mara Popescu, A. Floroiu – D. Manole (10 goluri), A. Burtea (7), R. Gavrilă (7), M. Iordache (6), B. Rădulescu (2), Cr. Blidaru (1), Maya Popescu (1), A. Toma (1), D. Grădişteanu (1), I. Manolache, D. Stoica şi M. Radu.