Handbal, junioare 2: victorie clară în primul meci al turneului de la Buzău!

Echipa de handbal junioare 2 a clubului a debutat cu o victorie clară în primul turneu al sezonului „2020-2021”, găzduit de Sala „LPS Buzău”. Fetele noastre s-au impus, astăzi, cu 38-17 (22-8) în disputa cu CSM Râmnicu Sărat şi acumulează punctaj maxim după acest prim joc, conform noilor criterii de întocmire a clasamentului implementat de FRH, conform căruia, spre exemplu, fiecare repriză câştigată asigură câte un punct.

În meciul de astăzi, unul fără istoric, în condiţiile în care în minutul 8 scorul era 6-0, iar în minutul 13, 11-2, au jucat toate cele 16 jucătoare trecute pe raportul de arbitraj: Bianca Voicilă, A. Floroiu – D. Manole (10 goluri), D. Grădişteanu (9), A. Burtea (5), R. Gavrilă (4), I. Manolache (2), A. Leescu (2), Maia Popescu (2), A. Toma (2), B. Rădulescu (1), Briana Voicilă (1), Cr. Blidaru, D. Stoica, M. Radu şi M. Iordache.

Mâine, tot de la ora 13.00, CSM Ploieşti o va întâlni pe ACS Olimpic Mizil.