Echipa de copii „2011”, locul al 2-lea la Turneul final judeţean al Trofeului „Gheorghe Ene”!

Astăzi, la prânz, Sala Sporturilor Olimpia a găzduit faza finală judeţeană a Trofeului „Gheorghe Ene”, competiţie rezervată copiilor născuţi în anul 2011 şi mai mici, pentru care s-au calificat CSM Ploieşti, ACS Petrolul’52 Ploieşti şi Şcoala de Fotbal „Emil Costea Ploieşti”.

Formaţia noastră, pregătită de Lucian Catinca şi Valeriu Aristan, a ocupat locul al 2-lea şi a ratat accederea la faza naţională a competiţiei, după ce a câştigat primul meci, cu Şcoala de Fotbal „Emil Costea”, scor 2-0 (goluri Eric Constantinescu şi Elisei Ioan), şi l-a pierdut pe cel de-al doilea, scor 0-3, cu ACS Petrolul ’52 Ploieşti.

În cel de-al treilea meci al turneului, ACS Petrolul ’52 Ploieşti – Şcoala de Fotbal „Emil Costea” 6-4, rezultat în urma căruia puştii pregătiţi de Ciprian Pura s-au calificat la turneul naţional al Trofeului „Gheorghe Ene”.

Lotul de jucători folosit astăzi de Lucian Catinca şi Valeriu Aristan a fost următorul: Vlad Tronaru, Gabriel Tot Coman (portari), Bogdan Pană, Iannis Niculescu, Gabriel Voicilă, Eric Constantin, Robert Văcărel, Ianis Feraru, Elisei Ioan, Erik Andrei Radu, Ştefan Dumitru şi Leo Stoica.