Echipa de baschet „U16”, la al treilea succes consecutiv!

După o pauză de aproape trei săptămâni, cauzată de o acţiune a echipelor de junioare ale României ce a avut loc la Gheorgheni, în perioada 4-11 februarie, echipa de baschet „U16” a CSM-CSŞ Ploieşti a jucat, astăzi, în etapa a 4-a a Grupei a 2-a a fazei semifinale a campionatului, la CSŞ Al. Ceuşianu Reghin.

Fetele antrenate de Loredana Munteanu şi Corina Savu s-au impus fără emoţii, cu scorul de 88-51, reuşind să se desprindă clar încă de la pauză, 54-28, şi să câştige toate cele patru sferturi ale întâlnirii (28-9, 26-19, 20-12, 14-11).

CSM-CSŞ Ploieşti are trei victorii din tot atâtea posibile în această fază a competiţiei şi se pregăteşte pentru alte două meciuri în această săptămână, mult mai dificile, ambele programate în Sala Sporturilor Olimpia: joi, de la ora 13.00, restanţa din etapa a 3-a cu cealaltă echipă neînvinsă a grupei, CS Olimpia Bucureşti, iar duminică, de la 11.00, în cadrul rundei a 5-a, disputa cu CSŞ Gloria Arad.