Eşec la scor cu „satelitul” vicecampioanei!

Echipa de handbal băieţi a clubului nostru a pierdut, în această dimineaţă, cu scorul de 27-44 (14-21), partida susţinută în Sala „Olimpia” în compania formaţiei secunde a celor de la CSM Bucureşti, contând pentru etapa a 5-a a Seriei A a Diviziei A. Cu un lot mult mai bine conturat, oaspeţii s-au impus fără probleme, singurele momente de echilibru consemnându-se în debutul întâlnirii, când s-a mers „cap la cap” până la 4-4. Apoi, CSM 2 Bucureşti s-a desprins la 8-4, iar ecartul a crescut până la pauză la 7 goluri: 14-21. În partea secundă, după un nou debut ceva mai bun al băieţilor noştri, care au venit la 16-21, au urmat serii de goluri ale vizitatorilor, astfel că s-a ajuns la 17-27 (minutul 38), 23-38 (minutul 52) şi 27-44 la final.

Pentru CSM Ploieşti, au început meciul Cr. Ghiţă – Mihoci (2 goluri), B. Năstase (3), Stăncioiu (4), Alb. Şerban (4), Pîslaru (12, 2 din „7 metri”) şi V. Soare (2), evoluând, pe parcurs, şi Mihăilescu – Grama, Coslegeanu şi Oprina.

În etapa următoare, băieţii vor juca în deplasare cu Politehnica Iaşi.