Juniorii B, remiză la Câmpina. Calificarea se decide mâine, pe „Ilie Oană”!

Juniorii B de la CSM Ploieşti pregătiţi de Lucian Catinca au încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1) meciul tur din barajul pentru stabilirea formaţiei ce va merge la Turneul zonal pe ţară, iar mâine, pe Stadionul „Ilie Oană”, au şansa de a face pasul decisiv şi a se califica.

Partida disputată vineri la Câmpina, în compania formaţiei Hagianu Mircea Junior, s-a decis în prima repriză, atunci când gazdele au deschis scorul în minutul 22, iar băieţii noştri au egalat cinci minute mai târziu, prin Ştefan Ghinea. „Am jucat bine, am controlat meciul, în general, şi am avut mai multe ocazii decât ei, dar nu am reuşit să câştigăm. Sper să ne impunem în meciul retur, de mâine, şi să ne calificăm pentru turneul zonal, repetând performanţa reuşită de CSM Ploieşti în sezonul trecut”, spune antrenorul Lucian Catinca. Tânărul tehnician i-a folosit în partida de vineri pe: D. Cârlan – Ad. Ilie, A. Iancu, I. Ion, N. Voinea – Şt. Ghinea (78 Porojan), Buturugă, Al. Popescu, N. Bârsan (63 Şt. Anton) – Cl. Ghiţă (70 Moldoveanu), N. Florea (66 Cr. Scraba).

Mâine, de la ora 17.30, pe stadionul „Ilie Oană” se va juca partida retur.

Şi echipa de seniori a clubului a avut meci în weekend, pierzând cu 2-0 în deplasarea de la CS Brazi I Negoieşti, după ce a încasat două goluri în minutele 88 şi 90+2. Marcel Catinca i-a folosit pe: R. Marin – N. Dinu, R. Mihai, R. Petrea, T. Iancu – V. Cismaru, Bălăceanu, Al. Moise, Duduianu – C. Petculescu (70 Fieraru), A. Paraschiv.

În această săptămână, seniorii au programate două partide oficiale în Seria Est a Ligii B Prahova, ambele pe teren propriu: miercuri are loc restanţa din etapa a 22-a, cu AS Româneşti, iar sâmbătă se joacă meciul din runda a 26-a, cu Rapid Sălciile.

La nivel de juniori, CSM Ploieşti a înregistrat în weekend alte două victorii şi o înfrângere: 1-0 la Astra Ploieşti la juniori C1 (antrenor Dragoş Negraru), 12-0 la CS Păuleşti la juniori B1 (antrenor Marian Nicolae) şi 0-7 la FC Petrolul I Ploieşti (antrenor Mihai Nicolescu).