Debut cu victorie în retur pentru juniorii B2 de la CSM Ploieşti!

Echipa de juniori B2 a CSM Ploieşti a debutat în returul campionatului cu o victorie importantă obţinută, sâmbătă, în Seria a II-a a competiţiei organizată de AJF Prahova. Elevii lui Lucian Catinca, lideri ai clasamentului, au reuşit să câştige, cu 2-1, partida de pe teren propriu cu Petrolul ’95 Ploieşti, formaţia aflată înaintea etapei pe locul al III-lea al ierarhiei seriei. Oaspeţii au condus la pauză cu 1-0, graţie reuşitei lui V. Popescu (36), dar CSM Ploieşti a revenit în repriza secundă prin golurile marcate de N. Bîrsan (43) şi Cl. Buturugă (78).

Lucian Catinca i-a folosit în partida de sâmbătă pe Cîrlan – A. Iancu, I. Ion, Ad. Ilie, Ed. Voinea, Al. Popescu (59 A. Moldoveanu), Cl. Buturugă, Şt. Ghinea (80 A. Projan), N. Bârsan (73 Şt. Antonio), Cl. Ghiţă (78 L. Piscan), V. Florea.

În etapa următoare, CSM Ploieşti va evolua în deplasare pe terenul echipei de pe locul al III-lea, Tinereţea Izvoarele.