Junioarele III, victorie la scor cu Dinamo Braşov!

Junioarele III de la CSM Ploieşti au câştigat, astăzi, în etapa a XV-a, intermediară, a Seriei B, partida susţinută în Sala Sporturilor Olimpia în compania formaţiei CSŞ Dinamo Braşov, scor 39-14 (15-7). Nu a fost nicio emoţie pentru elevele lui Robert Comendant, care au fost conduse pe tabelă în debut, până la 3-4 (minutul 8), după care au înscris patru goluri consecutive şi s-au descătuşat. A fost 7-4, 13-6, apoi 15-7 la pauză, iar în repriza secundă diferenţa a continuat să crească până la 39-14.

Pentru CSM Ploieşti, au evoluat: Alexandra Marcu, Ana Maria Antohe, Elena Zamfir – Diana Bîră (7 goluri), Mara Arvatu (6), Maria Ilie (6), Angela Stoica (5), Emilia Dan Zamfir (5), Elena Evanghelide (3), Oana Constantin (2), Alexandra Minea (2), Georgiana Stanciu (1), Andreea Anton (1).

În urma acestei victorii, junioarele III se menţin pe poziţia secundă a clasamentului Seriei B, iar luni vor juca, în etapa a XVI-a, la LPS Iolanda Balas Soter Buzău.