Mădălina Sîrbu, campioană naţională „U23” în proba de Alergare pe Şosea 5 km!

Sportiva secţiei de atletism a CSM Ploieşti, Mădălina Sîrbu, a „recidivat” astăzi şi a devenit campioană naţională „U23” în proba de Alergare pe Şosea 5 km, repetând performanţa reuşită în urmă cu două săptămâni, atunci când obţinea medalia de aur la aceeaşi categorie de vârstă în cursa de 10 km!

Sportiva pregătită de Augustin Iancu a câştigat cursa desfăşurată astăzi în Bucureşti cu un rezultat excelent, 16:09.47 minute, cea mai bună performanţă europeană realizată la nivel „U23” în acest an în cursele pe şosea! Timpul înregistrat este cu atât mai valoros la nivel de „tineret” cu cât Mădălina Sîrbu va împlini anul acesta 20 de ani.

CSM Ploieşti a fost reprezentat în cursa de astăzi şi de Antonia Bodnariuc (21 ani), care a ocupat locul al 4-lea tot la „U23”, cu timpul de 17:37.67 minute.