Handbal, juniori 2, Turneul Final Speranţă: CSM Ploieşti merge cu trei victorii în semifinale!

Echipa de handbal juniori 2 a CSM Ploieşti s-a calificat de pe primul loc al Grupei 1 în semifinalele Turneului Final Speranţă de la Făgăraş după ce a câştigat, astăzi cu 41-28 (23-16, 18-22) ultima partidă din grupă, cu ACS Sporting Ghimbav.

Băieţii pregătiţi de Ramona Ştefan aveau nevoie de o singură repriză pentru a-şi asigura prima poziţie a clasamentului, iar la pauza meciului rezolvaseră deja „cazul”, aşa că şi-au permis să cedeze partea a doua a jocului, fără a periclita, însă, victoria finală.

În partida de astăzi, pentru CSM Ploieşti au jucat: D. Ştefan, B. Nuţă – D. Constantin (8 goluri), B. Bondarenco (7), M. Sîrbu (5), M. Ion Iliescu (4), V. Băncilă (4), I. Stănescu (3), A. Voicu (3), D. Pioaru (2), R. Enescu (2), A. Muşoiu (1), Al. Crăciun (1), Şt. Vîlcu (1), C. Anghel şi D. Ioniţă.

Echipa noastră va juca mâine, de la ora 13.00, în prima semifinală a turneului, adversara urmând să fie ocupanta poziţiei secunde din Grupa 2, CSŞ 2 Baia Mare. În cealaltă semifinală, se vor întâlni, de la ora 15.00, CSM Focşani 2007 şi LPS Banatul Timişoara.