Gimnastică ritmică: Sabina Enache, locul 23 la Cupa Mondială în competiţia „All Around”

La prima apariţie într-o competiţie de anvergură în calitate de senioară, Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Atena, gimnasta Clubului Sportiv Municipal Ploieşti, Sabina Enache, a avut evoluţii promiţătoare.

A ocupat locul al 23-lea la finalul competiţiei „All Around”, cu un punctaj total de 87.550, după două evoluţii bune la cerc (24.000) şi minge (22.650) şi alte două cu mici ezitări la măciuci (19.400) şi panglică (21.500). Mai important este, însă, plusul de experienţă cu care Sabina se întoarce din Grecia, pe care, cu siguranţă, antrenoarea Simona Puiu, care i-a fost alături în experienţa elenă, va dori să-l vadă în evoluţiile sporrtive la competiţiile ce vor urma.

Cealaltă reprezentantă a României, Annaliese Drăgan (Sportul Studenţesc Bucureşti) a ocupat locul al 11-lea în concursul „All Around”, cu un total de 108.800 puncte.