Atletism: Petre Rezmiveş, locul 1 şi în etapa a doua a Campionatelor Naţionale pentru Seniori şi Tineret!

Cea de-a doua etapă a Campionatelor Naționale rezervate seniorilor, tineretului (U23) și probe combinate (Seniori, U23) din acest sezon indoor le-a oferit atleţilor de la CSM Ploieşti şansa de a urca din nou pe podium, bilanţul fiind similar celui din prima etapă: 7 clasări între primii 3, dintre care un loc 1, două locuri 2 şi patru locuri 3.

Previzibil, Petre Rezmiveş a câştigat din nou cursa de 60 metri plat, timpii realizaţi de elevul lui Augustin Iancu şi Robert Munteanu fiind de 6.80 în serii şi 6.75 în finală,

În aceeaşi cursă, Cristian Roiban a fost al 3-lea în ierarhia seniorilor şi al 2-lea la “tineret”, cu 6.89 în calificări şi 6.87 în finală, iar Alexandru Geamănu a venit pe 4 la seniori şi pe 3 la “tineret” cu acelaşi timp în cele două curse: 6.89 secunde.

Celelalte clasări pe podium au fost obţinute în proba de 200 metri, în care Alexandru Geamănu a ocupat locul al 3-lea la seniori şi locul al 2-lea la “tineret”, cu 22.35 secunde, iar Robert Marinescu a fost al 4-lea la seniori şi al 3-lea la “tineret”, cu 22.45 secunde.

Competiţia a fost găzduită de Sala „Ioan Soter” din cadrul Centrului Naţional Sportiv „Lia Manoliu”, din Bucureşti.