Atletul Mihai Vlădoiu, medaliat cu argint şi bronz la Campionatul Naţional de copii 1 şi 2!

Cei mai mici atleţi ai Clubului Sportiv Municipal Ploieşti au participat, vineri şi sâmbătă, la Etapa finală a Campionatului Naţional de copii 1 şi 2, găzduită de stadionul „Iolanda Balas Soter”, din Bucureşti, şi au reuşit o serie de performanţe notabile, cele mai importante fiind o medalie de argint şi una de bronz.

Ambele medalii au fost cucerite de Mihai Vlădoiu, care a fost al doilea în proba de 300 metri, cu timpul de 45.48 secunde, şi al treilea la 200 metri, cu timpul de 28.51 secunde. Apoi, Elisa Şerban a ocupat locul 4 la 80 metri plat (timp 10.99 secunde), Diana Manea a fost a 5-a în aceeaşi cursă (timp 11.63 secunde), Daniela Dîrman a fost a 5-a la „lungime”, cu 4.55 metri, Valentina Soare a venit pe 5 la aruncarea suliţei, cu 17.86 metri, iar ştafeta de 5×80 metri fete, în componenţa Daria Stoica, Medeea Ştefan, Daniela Dîrman, Elisa Şerban, a venit pe aceeaşi poziţie, a 5-a.

Două locuri 7 au fost obţinute de Ionuţ Bejan, la 300 metri (timp 46.78 secunde) şi 200 metri (timp 29.08 secunde), Daria Stoica a fost a 9-a la lungime, cu 4.33 metri, iar Valentina Soare a ocupat locul al 9-lea la aruncarea greutăţii, cu o performanţă de 7.16 metri.

Cei mai mici atleţi ai clubului sunt pregătiţi de Gabi Hurmuz şi Maria Sîrbu.