Echipele de fotbal „U19” şi „U17” debutează, mâine, în ediţia de campionat 2020-2021!

Echipele de fotbal „U19” şi „U17” debutează, mâine, în ediţia de campionat 2020-2021!

La începutul acestei săptămâni, Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a aprobat regulamentele pentru competiţiile rezervate juniorilor „U19” şi „U17”, astfel că, pe repede-înainte, cluburile din ţară, printre care şi CSM Ploieşti, s-au organizat pentru debutul programat mâine.

Cele două echipe ale clubului nostru au fost repartizate în Seria a 6-a şi ambele au programate în sezonul regular câte… 4 meciuri. Iniţial, ar fi fost 5, pentru că seriile sunt formate din câte 6 echipe, dar Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon nu s-a înscris în campionat, până la urmă.

Partenerele de întrecere ale echipelor noastre vor fi AFC Astra, ACS Petrosport Ploieşti, ASC Daco-Getica Bucureşti şi ACS Pro Team, iar, în prima etapă, programată mâine, CSM Ploieşti va juca, din postura de gazdă, pe terenul „Chimia” Brazi, de la orele 12.00 şi 14.00, cu ACS Petrosport Ploieşti.

Programul complet al CSM Ploieşti este următorul:

Etapa 1, 17 aprilie, CSM Ploieşti – ACS Petrosport Ploieşti

Etapa a 2-a, 24 aprilie, AFC Astra – CSM Ploieşti

Etapa a 3-a, 8 mai, stă

Etapa a 4-a, 15 mai, CSM Ploieşti – ASC Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 5-a, 22 mai, ACS Pro Team – CSM Ploieşti

Echipa „U19”, pregătită de Pompiliu Stoica, se va baza mâine pe următorul lot de jucători: Florentin Vasile, Iulian Stoica, Ionuţ Vlăsceanu, Florin Burcea, Sorin Drăgănoiu, Cezar Badea, Ricardo Caramalău, Flavius Şincă, Alexandru Moise, Ionuţ Petre, Ciprian Curcan, Andrei Ilie, Andrei Chiriţă, Cristian Stroe şi Ionuţ Mărgărit.

La „U17”, antrenorul Marian Ilie are un lot format din: Vlăduţ Stan, Adrian Stanciu, Gavril Nicolescu, Dan Mihăilă, Andrei Bogdan, Matei Caravia, Andrei Mihai, Darius Moisei, Teodor Rebegea, Iulian Chioveanu, Alexandru Vlad, George Rădulescu, Mihnea Tatu, David Răducanu, Leonard Stanciu, Alexandru Andreescu şi Florin Caramalău.

În prima fază, s-au organizat 16 serii a câte 6 echipe maxim şi doar prima clasată se va califica pentru Etapa I eliminatorie, programată în data de 28 mai. Va urma a doua Etapă eliminatorie, din data de 3 iunie, după care vor rămâne 4 echipe pentru Etapa finală, în care se vor juca semifinale şi finala mare.