Obiective atinse în testul disputat în compania campioanei

Handbalistele de la CSM Ploieşti au încheiat anul cu un meci de verificare disputat în această seară în Capitală, în compania campioanei CSM Bucureşti, programarea primei etape a returului Ligii Naţionale în cursul săptămânii viitoare determinându-i pe tehnicienii celor două echipe să planifice antrenamente şi în această perioadă.

Gazdele s-au impus cu 31-24 (13-11) la capătul unei partide în care, în ambele tabere, au evoluat toate jucătoarele disponibile, Neven Hrupec şi Daniel Gheorghe rulând nu mai puţin de 20 de handbaliste, inclusiv pe junioarele Ioana Paraschiv (portar), Anisa Şerban (centru) şi Andra State (extremă).

Pentru CSM Ploieşti, au evoluat: Tatalovic, A. Dumitru, I. Paraschiv – Dmitrovic (7), Farcău (7), Burtea-Shutska (3), Sheiko (2), Florea (1), Tudor (1), Vasilescu (1), Boştină (1), Bozovic (1), Tivadar, Chiricuţă, Caraşol, Gavrilă, Balaban, Mitrescu, A. Şerban şi A. State.

„Sunt bucuros că am putut juca un amical în compania campioanei României şi le-am putut oferi tuturor fetelor din lot şansa de a evolua întrun astfel de meci, fie el şi amical. Am văzut lucruri bune în special în prima repriză, în care am folosit formula de bază, apoi, după pauză, le-am făcut un fel de cadou de Anul Nou jucătoarelor mai tinere şi le-am folosit şi pe ele în această partidă”, a declarat antrenorul principal al echipei noastre, Neven Hrupec.

Mihaela Tivadar şi colegele sale vor avea liber mâine şi poimâine, urmând ca, sâmbătă, să aibă programat un prim antrenament în 2016.