O nouă experienţă deosebită pentru Sabina Enache: Cupa Mondială de la Baku!

Sportiva secţiei de gimnastică a CSM Ploieşti, Sabina Enache, a participat în acest weekend la cea de a 3-a etapă de Cupă Mondială din 2024, desfăşurată la Baku, în Azerbaidjan. A fost o nouă experienţă deosebită atât pentru eleva Simonei Puiu, cât şi pentru Christina Drăgan, sportiva de la CS Sportul Studenţesc alături de care Sabina a concurat şi la ultimele două competiţii importante din acest an, Cupa Mondială de la Atena şi Turneul Internaţional „Sofia Cup”.

Într-o competiţie de înalt nivel, cu 53 de sportive senioare la start, Sabina Enache a ocupat locul 31 la individual compus, cu un total de 111.750 puncte. Ea a fost notată cu 28.850 la cerc, 25.850 la minge, 29.850 la măciuci şi 27.200 la panglică.

Campioana României, Christina Drăgan, a ocupat locul 27, cu un total de 112.800 puncte.

Deplasarea Sabinei a fost posibilă cu sprijinul Asociaţiei Rhythmic Star.