Competiţiile la care participă sportivii clubului în această săptămână

Competiţiile la care participă sportivii clubului în această săptămână

Baschet

Marţi, 9 aprilie, ora 18:00, LNBM – Getica 95, Play-out, Meciul 1, Arad

SCM Timişoara – CSM Petrolul Ploieşti 72-65 (19-21, 17-13, 19-17, 17-14)

Joi, 11 aprilie, ora 19:00, LNBM – Getica 95, Play-out, Meciul 2, Timişoara

SCM Timişoara – CSM Petrolul Ploieşti 74-69 (18-18, 13-10, 19-12, 24-29)

Miercuri-duminică, 10-14 aprilie, Juniori U17, Turneul Final, Râmnicu Vâlcea

CSM Petrolul Ploieşti – CS Vâlcea 1924 94-68 (24-6, 31-14, 29-25, 10-23)

ABC Leii Bucureşti – CSM Petrolul Ploieşti 50-94 (13-25, 15-26, 10-21, 12-22)

CSM Petrolul Ploieşti – ACS Phoenix Galaţi 114-85 (33-20, 26-26, 29-27, 26-12)

Semifinală (sâmbătă, ora 15:00)

CSM Petrolul Ploieşti – CSU Andu Sibiu 85-72 (12-16, 28-13, 23-23, 22-20)

Finala mare (duminică, ora 15:30)

CSM Petrolul Ploieşti – ACS Stars 2012 Iaşi

Sâmbătă-duminică, 13-14 aprilie, Juniori U13, Faza semifinală, Grupa 1, Işalniţa

ABC Leii Bucureşti – CSM Petrolul Ploieşti 59-49 (19-7, 10-20, 20-8, 10-14)

CSM Petrolul Ploieşti – CS Rapid Bucureşti 49-51 (6-16, 17-10, 13-15, 13-10)

ACS Juniors Craiova – CSM Petrolul Ploieşti (duminică, ora 12:00)

 

Handbal

Miercuri, 10 aprilie, Ora 14:30, Junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 5-a, Sala „Apollo”

CSM Bucureşti – CSM Ploieşti 38-28 (17-9)

Joi, 11 aprilie, Ora 16:30, Juniori 1, Grupa Valoare 2, Etapa a 6-a, Sala „Olimpia”

CSM Ploieşti – CS Viitorul Piteşti 38-36 (20-16)

Sâmbătă, 13 aprilie, Ora 12:30, Juniori 2, Grupa Valoare 2, Etapa a 4-a, Sala „Olimpia”

CSM Ploieşti – ACS Sporting Ghimbav 38-31 (17-14)

Sâmbătă, 13 aprilie, Ora 9:30, Junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 6-a, Sala „Rapid”

CS Rapid Bucureşti – CSM Ploieşti 39-27 (15-12)

 

Fotbal

Duminică, 14 aprilie, ora 16:00, Juniori U19, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 9-a

ACS 3 Kids Sport Bucureşti – CSM Ploieşti

Duminică, 14 aprilie, ora 18:00, Juniori U17, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 9-a

ACS 3 Kids Sport Bucureşti – CSM Ploieşti

Miercuri, 10 aprilie, Ora 20:15, Juniori C, Seria Elite, Etapa a 18-a

ACS Petrolul Noua Generaţie – CSM Ploieşti 1-7

Joi, 12 aprilie, Juniori E, Seria Vest, Etapa a 17-a

CSM Ploieşti – ACS Petrolul 52 Ploieşti 2-6

Sâmbătă, 13 aprilie, Ora 9:00, Juniori D, Seria a III-a, Etapa a 12-a

CSM Ploieşti – ACS Viitorul Sportul Ploieşti 7-1

 

Volei

Vineri-duminică, 12-14 aprilie, Minivolei băieţi, Turneul semifinal, Câmpulung

CSM Ploieşti – CSŞ Blaj 0-3

LPS Suceava – CSM Ploieşti

CSM Ploieşti – CSŞ Dinicu Golescu

 

Box

Luni-sâmbătă, 8-13 aprilie, Cupa României pentru Cadeţi, Brăila

CSM Ploieşti va fi reprezentat de 8 sportivi.

Joi-luni, 4-15 aprilie, Campionatul European de Tineret, Porec, Croaţia

Sportivul Fabian Stroe a cucerit medalia de bronz a categoriei „54 kg”.