Echipa de handbal junioare IV a câştigat Cupa Moş Crăciun, de la Plopeni!

Echipa de handbal junioare IV a CSM Ploieşti a câştigat, astăzi, Cupa Moş Crăciun, competiţie pe care Asociaţia Judeţeană de Handbal Prahova şi CSO Plopeni au organizat-o în Sala Sporturilor din Plopeni.

Fetele pregătite de Robert Comendant, dar conduse de pe margine la acest turneu de Gheorghe Puia, au câştigat toate cele trei partide ale competiţiei, astfel: 29-22 cu CSŞ Ploieşti, 22-21 cu CS Bucov şi 23-9 cu Activ CSO Plopeni.

Lotul de jucătoare al CSM Ploieşti a fost următorul: Ştefania Vişan, Larisa Barta (portari), Bianca Bălăşoiu, Ana Maria Mihai, Larisa Iancu, Natalia Comendant, Nataly Cursaru, Ilona Plătică, Iasmina Iordache, Antonia Duţă, Eva Danciu, Maria Enache şi Anya Jercan (jucătoare de câmp).