Handbal: juniorii 3, victorioşi în singurul meci al weekend-ului, 29-17 la Academia Junior A!

Încheiem un weekend în care doar echipele de juniori 3 ale clubului au avut programate meciuri oficiale, ambele astăzi, dar, până la urmă, numai băieţii au jucat, partida fetelor, de la Râmnicu Sărat, fiind amânată din cauza drumului impracticabil din zonă.

Băieţii pregătiţi de Gabriela Enache au jucat la orele prânzului la Brazi, în compania ultimei clasate în Seria D, ACS Academia Junior A, şi au reuşit să se impună clar, cu 29-17 (14-7). Pentru CSM Ploieşti, au jucat: Ş. Călin, T. Stan, G. Mişcă – Al. Stoica (7 goluri), R. Zamfir (6), Ed. Romee (4), D. Gheorghe (3), D. Nedelescu (3), Şt. Răducanu (3), I. Dănac (2), M. Pandele (1), D. Bondăreţ, M. Garcea, M. Dănescu, A. Florescu şi Fl. Şerban. În etapa a 8-a, prima a returului, băieţii noştri vor juca tot în deplasare, cu cealaltă formaţie a Academiei Junior Ploieşti, clasată pe poziţia secundă a ierarhiei seriei.

Libere în acest weekend, celelalte formaţii de juniori ale clubului revin pe teren conform următorului program:

– juniorii 2 au avut pauză, dar joacă sâmbătă, 2 decembrie, derbiul Seriei D, la ACS HC Buzău 2012;

– junioarele 3 vor juca duminică, 2 decembrie, la CS Bucov;

– junioarele 2 au pauză până pe 10 decembrie, atunci când vor juca, în deplasare, cu CSŞ Buzău;

– juniorii 1 au stat în ultima etapă din acest an şi vor reveni pe parchet pe 28 ianuarie 2024, atunci când vor juca pe terenul celor de la CSM Focşani 2007;

– junioarele 1 au încheiat turul campionatului, următorul meci oficial fiind programat pe 27 ianuarie 2024, în deplasare, cu CSŞ Ploieşti.