Handbal: CSM Ploieşti, pe locul al 3-lea în Faza Judeţeană a campionatului Juniorilor 4!

În acest weekend, a fost rândul echipei de băieţi a CSM Ploieşti să participe la Etapa Judeţeană a Festivalului Naţional de Handbal Juniori 4, organizată de Asociaţia Judeţeană de Handbal Prahova în Sala Sporturilor din Mizil.

Sportivii pregătiţi de Gabriela Enache şi Gheorghe Puia au făcut parte din Grupa B a turneului şi au înregistrat, în această dimineaţă, o victorie, 20-11 (11-2), cu CSŞ Ploieşti 2, şi o înfrângere, 12-31 (7-17), cu ACS Academia Junior Ploieşti. Drept urmare, CSM Ploieşti a ocupat poziţia secundă a clasamentului grupei şi a jucat Finala mică, pe care a câştigat-o cu 20-12 (11-5) în faţa celor de la CSO Tricolorul Breaza.

Lotul de jucători folosit de cei doi tehnicieni în turneul de astăzi a fost următorul: Valentin Mişcă, Alexandru Pop, Andrei Tarcău, Tudor Stan, Rareş Gheorghe, Ştefan Bondăreţ, Mihnea Pandele, Tudor Dumitrescu, Iustin Dănac, David Gheorghe, Rareş Zamfir, Robert Zamfir, Flavius Şerban, Matei Garcea, Radu Popovici şi Matei Pîrvu.

Primele patru clasate s-au calificat pentru faza următoare a competiţiei.