Atleta Teodora Iancu, medalie de bronz la Campionatul Naţional „U20” de la Cluj-Napoca!

În acest weekend, „Cluj Arena” a fost gazda Campionatelor Naţionale de Atletism şi Probe Combinate „U20” ale României, competiţie la care CSM Ploieşti a fost reprezentat de Teodora Iancu în proba de „aruncarea suliţei”.

Aflată la primul de participare la „U20”, sportiva pregătită de Augustin Iancu a confirmat rezultatul obţinut în februarie, la Craiova, şi a cucerit din nou medalia de bronz, cu o performanţă de 38.53 metri.

Concursul de la Cluj-Napoca a fost ultima competiţie în aer liber a sezonului la această categorie de vârstă.