Debut victorios pentru echipa de handbal juniori 3 în Grupa Valoare 2!

Debut victorios pentru echipa de handbal juniori 3 în Grupa Valoare 2!

Echipa de handbal juniori 3 a CSM Ploieşti a debutat cu o victorie în primul turneu al Grupei Valoare 2, programat în acest weekend la Moreni: 39-29 (9-11, 20-9, 10-9) cu HC „Talentul este Cheia” Bucureşti! Un succes previzibil, obţinut în faţa ultimei clasate, dar umbrit puţin de repriza pierdută, punctul cedat putând să conteze în lupta pentru calificarea la Turneul Final al campionatului, asigurată de ocuparea uneia dintre primele două poziţii ale clasamentului.

Ramona Ştefan i-a folosit în partida de astăzi pe: D. Ştefan (2 goluri), B. Nuţă – D. Constantin (10 goluri), M. Iliescu (9), B. Bondarenco (5), M. Crăciun (3), Şt. Vâlcu (3), D. Pioaru (2), A. Dumitrache (2), A. Grigore (2), L. Constantin (1), A. Muşoiu, A. Ciobanu, D. Badea, A. Voicu şi R. Duţu.

Ar fi de reţinut performanţa portarului echipei noastre, Denis Ştefan, cel care a reuşit astăzi să înscrie primele lui goluri într-un meci oficial, unul în repriza a doua şi altul în repriza a treia, de fiecare dată „din poartă în poartă”, profitând de faptul că adversarii au încercat să joace în atac „7 contra 6”.

În celelalte meciuri ale zilei, ACS Academia Junior Ploieşti – AHC Dobrogea Sud Constanţa 29-43 (6-14, 11-11, 12-18) şi ACS Olimpic Mizil – CSM Bucureşti 30-48 (9-17, 9-16, 12-15).

Mâine, echipa noastră va juca, de la ora 15.50, în compania primei clasate, CSM Bucureşti.