Sportivii de la CSM Ploieşti, 9 medalii obţinute la Cupa oraşului Tecuci la Karate Tradiţional!

Sportivii de la CSM Ploieşti, 9 medalii obţinute la Cupa oraşului Tecuci la Karate Tradiţional!

Sâmbătă, 17 octombrie, în organizarea Clubului Sportiv „Neko-Me”, a avut loc cea de-a III-a ediţie a Cupei oraşului Tecuci la Karate Tradiţional, concurs rezervat tuturor categoriilor de vârstă, cu excepţia celei de seniori. Au participat aproape 200 de sportivi de la 15 cluburi din ţară, printre aceştia numărându-se şi 10 reprezentanţi ai CSM Ploieşti, antrenaţi de Liviu Apostol şi Ileana Apostol.

Sportivii clubului nostru au avut evoluţii foarte bune, reuşind să obţină 4 locuri I, două locuri II şi 3 locuri III, după cum urmează:

Medalii de aur

– Alexandru Nicolae la Kata individual juniori (16-18 ani);

– Mihaela Ciuranu la Kata individual cadeţi (14-15 ani);

– Antonia Matei şi Teodor Ilie la Kata individual Copii 2 (10-11 ani);

Medalii de argint

– Alexandru Nicolae la Kumite juniori;

– Alexandra Laios la Kata individual tineret (19-21 ani);

Medalii de bronz

– Medina Dumitru la Kata individual Copii 1 (12-13 ani);

– Emanuel Irimia la Kata individual cadeţi;

– echipa de enbu mixt tineret, formată din Alexandra Laios şi Alexandru Nicolae.

Antrenorul emerit Liviu Apostol, coordonatorul secției de profil a CSM, ne-a declarat: ,,A fost o competiție reușită, în ciuda condițiilor restrictive pe care au trebuit să le îndeplinească atât organizatorii, cât și arbitrii si competitorii, cu o concurență destul de puternică la majoritatea categoriilor de vârstă, astfel încât sunt foarte multumit de evoluția sportivilor noștri, care au sporit zestrea clubului nostru cu încă nouă medalii.”

Galerie foto: