CSM Petrolul 2 Ploieşti a încheiat Faza I a Ligii I cu o nouă victorie: 93-72 la Voluntari!

CSM Petrolul 2 Ploieşti a încheiat Faza I a Ligii I de Baschet Masculin cu o victorie facilă obţinută în această dimineaţă pe terenul celor de la CSO 2 Voluntari, băieţii pregătiţi de Ionuţ Ivan şi Cristi Trandafir reuşind să se impună clar, cu 93-72 (36-16, 18-19, 23-24, 16-13). Diferenţa s-a conturat rapid, încă din primul sfert al întâlnirii, iar staff-ul tehnic al echipei noastre a profitat de ocazie pentru a le oferi minute tuturor jucătorilor din lot, 11 dintre aceştia reuşind să-şi treacă numele pe lista marcatorilor.

Pentru CSM Petrolul 2 Ploieşti, au jucat astăzi: G. Angelian (16 puncte, 3×3), T. Pîrvu (14, 4×3), L. Diaconescu (11), C. Dinu (9, 1×3), D. Raşoga (9, 3×3), R. Pătraru (8, 2×3), Al. Dimov (8, 1×3), R. Movileanu (8), P. Voiculescu (5), R. Popa (3, 1×3), G. Mihalache (2) şi A. Rogozanu.

Echipa noastră încheie Faza I a campionatului pe poziţia a 2-a a clasamentului Grupei B, cu 12 victorii şi 6 înfrângeri, şi va continua competiţia alături de celelalte 7 formaţii „satelit” ale eşalonului secund. CSM Petrolul 2 Ploieşti le va întâlni numai pe cele 4 echipe ce vin din Grupa A, tur-retur, urmând să joace primul meci acasă, pe 10 martie, cu CSM 2 Târgu Jiu.