Înfrângere la debut pentru echipa de handbal juniori 1 a clubului

Echipa de handbal juniori 1 a CSM Ploieşti a debutat, astăzi, în noul sezon o dată cu meciul susţinut la Călăraşi, în compania formaţiei locale CSŞ, în cadrul Seriei C a campionatului. Chiar dacă au pierdut cu 29-25 (9-8), băieţii pregătiţi de Ramona Ştefan au făcut o partidă bună şi doar câteva erori comise în ultimele 10 minute ale întâlnirii au făcut ca balanţa să încline în favoarea gazdelor.

CSM Ploieşti a condus în mai multe rânduri de-a lungul confruntării, inclusiv la două goluri în minutul 48 (20-18), însă, de la 23-23 (minutul 54), a încasat cinci goluri consecutive şi soarta partidei a fost pecetluită.

Pentru echipa noastră, au jucat astăzi: B. Nuţă, D. Ştefan – Al. Ilie (8 goluri), M. Sîrbu (6), B. Bondarenco (3), D. Constantin (2), M. Petrache (2), D. Dobrogeanu (1), A. Leu (1), Ş. Vîlcu (1), T. Matei (1), A. Muşoiu, M. Iliescu, R. Enescu, I. Ştefănescu şi D. Ioniţă.

În etapa a 2-a, programată la finalul săptămânii, CSM Ploieşti va sta, următorul meci oficial fiind programat abia pe 15 octombrie, pe teren propriu, cu CSO Mizil.