Judo, seniori: două medalii de bronz pentru CSM-CFR-CSŞ Ploieşti la Cupa României şi Campionatul Naţional Ne Waza!

În acest weekend, Sala Dinamo, din Bucureşti a fost gazda Finalei Cupei României la Judo Seniori şi a Campionatului Naţional Ne Waza (lupta la sol) tot pentru Seniori, prilej pentru sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti să obţină două medalii de bronz, 6 locuri V şi 4 locuri VII.

La Cupa României s-au înscris 140 de sportivi de la peste 40 de cluburi din ţară, iar bilanţul reprezentanţilor CSM-CFR-CSŞ Ploieşti a fost de o medalie de bronz, 4 locuri V şi două locuri VII, astfel:

– medalie de bronz – Rareş Arsenie (-100 kg”);

– locul al V-lea – Sebastian Petre (-73 kg), Alexandra Ciurcă (-57 kg), Bianca Ungureanu (-63 kg) şi Alesia Cristea (-48 kg);

– locul al VII-lea – Radu Mărculescu (-73 kg) şi Ştefan Niţescu (-73 kg).

Campionatul Naţional Ne Waza a avut la start 105 sportivi, iar CSM-CFR-CSŞ Ploieşti a obţinut un bronz, două locuri V şi două locuri VII, astfel: