Handbal, juniori 3: eşec şi cu ACS Caracal, dar calificarea în semifinale e posibilă!

Echipa de handbal juniori 3 a CSM Ploieşti a suferit, astăzi, cea de-a doua înfrângere în cadrul Turneului Final Valoare de la Râmnicu Vâlcea, la capătul unei noi partide ce a fost un adevărat festival de goluri. Elevii Ramonei Ştefan au cedat cu 54-42 (20-11, 17-12, 17-19) în disputa cu ACS Romanaţi Sport Caracal, însă repriza câştigată ar putea conta în ultima etapă, cea de mâine, în care se dau „bătăliile” decisive pentru semifinale.

Chiar şi cu două înfrângeri, echipa noastră păstrează, aşadar, şanse la calificarea în „careul de aşi”, condiţia fiind să câştige mâine meciul şi toate cele trei reprize cu CSM Progresul Băileşti, iar, în cealaltă partidă, CSM Bucureşti – ACS Romanaţi Sport Caracal, lucrurile să stea la fel în favoarea grupării din Capitală. Matematic, există şi varianta ca noi să cedăm o repriză, dar calificarea s-ar putea decide la golaveraj, capitol la care nu stăm prea bine după primele două partide.

Ramona Ştefan a folosit astăzi următorii jucători: A. Pop, A. Manolache – A. Grigore (12 goluri), R. Popescu (8), L. Constantin (7), M. Duţă (5), G. Roşu (5), M. Costache (3), M. Sbîrnău (2), N. Milea şi I. Pîrvu.

Meciul de mâine, cu CSM Progresul Băileşti, va începe la ora 14.15.