Săptămână cu o victorie şi un eşec, pentru echipele de handbal juniori ale clubului

Echipele de handbal juniori 2 şi 3 masculin ale clubului au avut programate meciuri oficiale la acest mijloc de săptămână, bilanţul fiind, respectând cronologia partidelor, de o înfrângere şi un succes.

Ieri, juniorii 2 au pierdut la CSŞ Călăraşi cu 42-40 (18-17, 24-23), nereuşind să ia vreun punct deşi au fost aproape în ambele reprize. Ramona Ştefan a folosit următorul lot de jucători: D. Ştefan, B. Nuţă – M. Sîrbu (14 goluri), B. Bondarenco (8), I. Stănescu (6), D. Constantin (4), A. Leu (3), D. Pioaru (2), A. Năstase (2), M. Iliescu (1), C. Anghel, R. Ciupitu, D. Ioniţă, Şt. Vîlcu şi M. Crăciun. În etapa a 4-a a Seriei D, băieţii vor juca, pe 13 noiembrie, pe teren propriu, cu CS Năvodari.

Astăzi, în Sala „Olimpia”, juniorii 3 au primit vizita celor de la LPS I. Balaş Soter Buzău şi s-au impus fără emoţii, cu 40-26 (11-8, 13-8, 16-10). Pentru CSM Ploieşti, au jucat: A. Pop, A. Manolache – L. Cr. Constantin (10 goluri), M. Sbîrnău (8), G. Roşu (6), M. Duţă (4), M. Costache (3), R. Popescu (3), A. Ciobanu (2), A. Grigore (2), Oct. Bucur (1), L. A. Constantin (1), R. Duţu, K. Balotă, F. Murăscu şi N. Milea. În runda a 6-a, elevii Ramonei Ştefan se vor deplasa duminică, 14 noiembrie, la LPS Focşani.

Echipele de junioare ale clubului au pauză în această perioadă, urmând să joace, în ordine cronologică, astfel: junioarele 3 vor evolua în etapa a 5-a a Seriei D, pe data de 6 noiembrie, pe teren propriu, cu CSO Voluntari 2005, iar junioarele 2 vor juca abia pe 21 noiembrie, pe teren propriu, cu CSŞ Slobozia, într-un meci contând pentru etapa a 5-a a Seriei C.