Judoka de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti, 3 medalii obţinute la Finala Concursului Naţional „U14”!

În acest weekend, Sala Sporturilor din Braşov a fost gazda Finalei Concursului Naţional individual de judo pentru copii – „U14”, competiţie la startul căreia s-au aflat 246 de sportivi de la peste 60 de cluburi din ţară. Printre aceştia s-au numărat şi reprezentanţii CSM-CFR-CSŞ Ploieşti, care au reuşit să obţină 3 medalii – una de aur şi două de bronz – un loc V şi patru locuri VII.

Medalia de aur a fost cucerită de Ioana Petraru, la categoria de greutate „-63 kg”, iar medaliile de bronz le-au revenit lui David Andrei Petre (-46 kg) şi Andrei Leon Răduţă (-73 kg).

Pe locul al V-lea s-a situat Nicole Samson (-63 kg), iar locul al VII-lea a fost ocupat de David Miron (-34 kg), Yasmine Tomescu (-40 kg), Isabela Neagu (-52 kg) şi Mara Nedelcu (-63 kg).

Sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti sunt pregătiţi de Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu, Cosmin Slăveanu şi Roxana Creţu.