Înfrângere la debut pentru echipa de volei junioare a clubului

Echipa de volei junioare a CSM Ploieşti a debutat cu stângul în noul sezon, pierzând, astăzi, cu 3-0, partida cu CSŞ 1 Constanţa, contând pentru prima etapă a Seriei C. Pe seturi, a fost 17-25, 26-28, 12-25) şi, în ciuda diferenţei finale aparent nete în favoarea oaspetelor, se poate spune că actul secund a fost „cheia” meciului. Şi asta, pentru că fetele pregătite de Robert Tvardochlib au avut minge de set şi un atac simplu pe centru, pe care l-au ratat şi totul s-a năruit în câteva secunde, setul fiind câştigat, în prelungiri, de vizitatoare.

Tehnicianul echipei noastre a folosit în partida de astăzi următorul lot de jucătoare: Beatrice Leontescu, Andreea Florea, Daria Codreanu, Elena Ene, Ranya Badea, Bianca Ottu, Dana Andrei, Ana Popescu, Teodora Stoian, Ana Minescu, Mara Vlaicu şi Alexandra Radu.

În etapa a 2-a, junioarele vor juca, peste două săptămâni, pe 17 octombrie, la CS Laguna BPH Constanţa.

Până atunci, însă, în weekend-ul următor, va luat startul în campionat şi echipa de cadete a clubului, care va juca, tot în Sala Olimpia, cu CTF Mihai I Bucureşti.