Kempo: sportivii de la CSM Ploieşti, două medalii de argint la concursul „International Pro”, de la Lvov!

Trei sportivi ai secţiei de kempo a CSM Ploieşti au participat, astăzi, la Lvov (Ucraina) la un puternic concurs ce a avut la start luptători din 12 ţări, reuşind să obţină două medalii de argint. Intitulată „International Pro”, competiţia inclusă în circuitul AJP Tour le-a prilejuit lui Luca Frăsineanu (10 ani, 30 kg) şi Ciprian Manu (11 ani, 50 kg) şansa de a ocupa poziţiile secunde la categoriile lor de vârstă şi greutate. Cel de-al treilea sportiv înscris în competiţie, Robin Mihai (10 ani, 35 kg) a fost declarat învins de arbitri la capătul unui meci pe care, în opinia antrenorului Florentin Ghiocel Petrea, l-a câştigat clar în faţa unui reprezentant al Rusiei.

Delegaţia ploieşteană s-a mutat, în această seară, în oraşul ucrainean Ivano Frankivsk, acolo unde, marţi, va avea loc o gală mai importantă, de lupte în cuşcă pe reguli de MMA. În afara celor trei sportivi care au luptat astăzi, CSM Ploieşti va fi reprezentat şi de Edwin Petrea, cel care a fost menajat întrucât va fi prezent în main-eventul galei de marţi.