Echipa de handbal junioare 2, încă un succes facil în primul turneu al sezonului!

Junioarele 2 ale CSM Ploieşti au reuşit, astăzi, o nouă victorie facilă în primul turneu al sezonului, desfăşurat în aceste zile, la Buzău. Fetele noastre s-au impus cu 31-7 (17-3) în disputa cu ACS Olimpic Mizil, la capătul a 60 de minute în care ar fi de menţionat doar că prima repriză au început-o cu un „run” de 8-0, iar cea de-a doua, cu… 9-0.

Pentru CSM Ploieşti, au jucat astăzi: A. Floroiu, Bianca Voicilă – R. Gavrilă (9 goluri), D. Manole (6), D. Grădişteanu (2), A. Burtea (2), I. Manolache (2), B. Rădulescu (2), Briana Voicilă (2), Maia Popescu (2), A. Toma (2), D. Stoica (1), A. Leescu (1), Cr. Blidaru, M. Radu, M. Iordache.

Mâine, de la ora 10.30, fetele dau piept cu LPS Iolanda Balaş Soter Buzău.

Rezultatele primelor meciuri:

Etapa 1

CSŞ Ploieşti – Activ CSO Plopeni 26-28 (13-18, 13-15)

CSM Ploieşti – CSM Rm. Sărat 38-17 (22-8, 16-9)

ACS Olimpic Mizil – LPS I. Balaş Soter Buzău 20-30 (11-13, 9-17)

Etapa a 2-a

CSM Rm. Sărat – CSŞ Ploieşti 18-31 (8-15, 10-16)

LPS I. Balaş Soter Buzău – Activ CSO Plopeni 23-24 (10-12, 13-12)

ACS Olimpic Mizil – CSM Ploieşti 7-31 (3-17, 4-14)

Clasament: 1. CSM Ploieşti (8 puncte); 2. Activ CSO Plopeni (7); 3. LPS O. Balaş Soter (5); 4. CSŞ Ploieşti (4); 5. ACS Olimpic Mizil (0); 6. CSM Rm. Sărat (0).

* La întocmirea clasamentului se ţine cont, în acest sezon, de scorul fiecărei reprize, succesul în fiecare parte a meciului fiind recompensat cu câte un punct, în afara celor două garantate de victoria din meci.