Judoka de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti, 4 medalii obţinute la Finalele Campionatelor Naţionale „U21”!

În acest weekend, Sala „Nato” a Hotelului Piatra Mare, din Poiana Braşov, a fost gazda Finalelor Campionatelor Naţionale de judo rezervate juniorilor 1 – „U21”, competiţie la finalul căreia sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au avut un bilanţ de patru medalii – una de argint şi trei de bronz – trei locuri V şi două locuri VII.

Medalia de argint a fost obţinută de Sergiu Anastase, la categoria de greutate „-81 kg”, iar medaliile de bronz le-au revenit lui Marius Colţ (-66 kg) şi Rareş Arsenie (-90 kg), la individual, precum şi echipei masculine, alcătuită din Marius Colţ, Vladimir Grădinariu, Radu Mărculescu, Rareş Arsenie, Alexandru Petre, Sergiu Anastase şi Andrei Cristescu.

Locul al V-lea a fost ocupat de Denisa Cristea (-63 kg), Vladimir Grădinariu (-66 kg) şi Radu Mărculescu (-66 kg), iar pe locul al VII-lea au încheiat concursul Alexandru Petre (-81 kg) şi Andrei Cristescu (-60 kg).

La competiţia de la Poiana Braşov au participat 142 de sportivi de la 65 de cluburi din ţară.

Sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti sunt antrenaţi de Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu şi Cosmin Slăveanu.