CSM Ploieşti, blocată de „vikingi” în sferturile de finale ale Cupei „Moş Crăciun”!

Echipa de fotbal juniori D (2007-2008) a CSM Ploieşti a ajuns până în sferturile de finală ale celei de-a XXVII-a ediţii a Cupei „Moş Crăciun”, fiind eliminată, în această după-amiază, de AS Viking Pruszynski portocaliu, cu scorul de 3-1.

Băieţii antrenaţi de Bogdan State au trecut în optimile de finală ale competiţiei găzduite, începând de astăzi, de Sala Sporturilor Olimpia, de Panacea Măneciu, scor 4-0 (0-0), cele patru reuşite aparţinându-le lui Chioveanu (2) şi Tatu (2).

Apoi, în „sferturi”, CSM Ploieşti a pierdut, aşa cum spuneam, cu 3-1 în faţa celor de la Viking, singurul gol al echipei noastre fiind marcat de Tatu, la scorul de 2-0 pentru adversari.

Lotul folosit de Bogdan State în meciurile de astăzi a fost următorul: Alexandru Andreescu, Alexandru Stanciu, Alexandru Racoveanu, George Rădulescu, Darius Moisei, Matei Caravia, Iulian Chioveanu, Mihnea Tatu, Ianis Călin, Andrei Mihai, Andrei Bogdan şi Ianis Sima.