Judoka de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti, trei medalii la Finala Campionatelor Naţionale „U23”!

Vineri şi sâmbătă, Sala Sporturilor din Drobeta Turnu Severin a găzduit Finala Campionatelor Naţionale de Judo pentru Tineret – „U23”, competiţie la care au participat 189 sportivi de la 45 de cluburi din ţară. Printre aceştia, s-au numărat şi judoka de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti, care au reuşit să obţină trei medalii – una de aur, una de argint şi una de bronz – un loc V şi un loc VII.

Paul Onofrei a obţinut medalia de aur la categoria de greutate „-66 kg”, Cătălina Şchiopu a luat argint la „-52 kg”, iar Diana Marcu a urcat pe ultima treaptă a podiumului la „-78 kg”. Locul al V-lea a fost ocupat de Andrei Baicu (-100 kg), iar pe VII a fost Claudiu Dinu (-90 kg).

Sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti sunt pregătiţi de Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu şi Doru Munteanu.