Atletul Alexandru Geamănu, medalie de bronz la Campionatele Naţionale de Juniori 1!

Vineri şi sâmbătă, Sala de atletism „Ion Soter”, din Bucureşti, a găzduit Campionatele Naţionale în sală şi probe combinate pentru juniori 1, prilej pentru sportivii de la CSM Ploieşti să obţină o medalie de bronz şi un loc 4.

Medalia de bronz a fost câştigată de Alexandru Geamănu, în proba de 400 metri plat, timpul realizat de sportivul pregătit de Robert Munteanu fiind de 50.50 secunde. Pe primele două poziţii s-au clasat Alexandru Toader (CSM Danubiu-LPS Focşani, 49.43 secunde) şi Mihai Răzvan Vasiliu (LPS Focşani-CSM Focşani, 49.48 secunde).

Locul al 4-lea a fost ocupat de Teodora Iancu, în proba de săritura în înălţime, cu o performanţă de 1.58 metri. Ea a fost devansată de Federica Apostol (CSM Bacău, 1.73 m), Alesia Rengle (CN Mihai Eminescu Oradea, 1.61 m) şi de Elena Didulescu (CS Rapid Bucureşti, 1.61 m), însă performanţa este una deosebită, în condiţiile în care Teodora este junioare 3.