Un punct din două meciuri pentru echipele de fotbal juniori

Cele două echipe de fotbal republicani A şi B ale CSM Ploieşti au evoluat, în weekend, în etapa a 7-a a campionatului naţional, ambele întâlnind pe teren propriu formaţiile similare ale Daciei Unirea Brăila.

Echipa de „U19”, pregătită de Marian Nicolae, a încheiat nedecis, scor 2-2, după ce a fost condusă la pauză cu 1-0. Pentru CSM Ploieşti a egalat „la unu” Sebastian Solomon (70), iar cel de-al doilea gol, de 2-2, a fost un autogol al brăileanului Georgian Lipan (86). Băieţii ocupă locul al 6-lea în grupă şi mai au de susţinut un singur meci înaintea vacanţei de iarnă, duminică, deplasându-se la LPS Galaţi.

Juniorii B, antrenaţi de Dragoş Negraru, au cedat în disputa cu formaţia de la Dunăre cu scorul de 1-0, în urma unui gol primit în minutul 32 al jocului. Ei ocupă locul al 8-lea în Grupa a 2-a la nivelul de vârstă „U17”.

Celelalte echipe de juniori ale clubului, care combat la nivel judeţean, au încheiat competiţiile oficiale din această toamnă.