Boxerii de la CSM Ploieşti, trei medalii la Campionatul Naţional de Juniori!

În această săptămână, şase boxeri de la CSM Ploieşti au participat, la Târgu Jiu, la Campionatul Naţional de Juniori, reuşind să adune trei medalii, dintre care două de argint şi una de bronz.

Cei doi finalişti au fost Tony Ioniţă (80 kg) şi Răzvan Mihai (50 kg), iar Cristian Drăgan (48 kg) a pierdut în semifinale şi s-a ales cu medalia de bronz. Alţi trei boxeri ai clubului au evoluat la Târgu Jiu, dar nu au ajuns la medalii: Andrei Dinu (48 kg) a pierdut din primul tur, Robert Frasin (+80 kg) a câştigat primul meci, dar a cedat, apoi, în faţa vicecampionului naţional, iar Denis Bogdan (54 kg) a pierdut la preferinţă, scor 2-3, în sferturile de finală ale competiţiei.

Bilanţul e, totuşi, unul bun, în condiţiile în care, din cauza problemelor financiare existente la club în acest an, antrenorul coordonator Titi Tudor nu le-a putut oferi elevilor săi şansa de a participa la mai multe competiţii cu caracter amical.