Juniorii B, debut cu goluri multe: 4-4 la LPS Viitorul Piteşti!

Echipa de fotbal juniori B a CSM Ploieşti a debutat, astăzi, în Campionatul naţional republican, evoluând în deplasare, pe terenul celor de la LPS Viitorul Piteşti. Meciul contând pentru prima etapă a Seriei a 5-a s-a încheiat la egalitate, scor 4-4, după ce elevii lui Marian Nicolae au condus la pauză cu 2-1 şi, în minutul 57, cu 4-1.

Pentru CSM Ploieşti au marcat Cl. Ghiţă (10), B. Stanciu (37), S. Solomon (42) şi D. Dumitru (57), iar gazdele au revenit în meci după ce au înscris, în ultimul sfert de oră, în minutele 66 (penalti), 75 şi 80+3.

Marian Nicolae a folosit în partida de astăzi următorii jucători: Uruc – Ad. Necula (55 Ed. Voinea), A. Roşca, Cl. Buturugă, R. Nicolae – B. Stanciu (60 T. Crăciun), I. Stan, D. Dumitru, C. Popa (50 Trandafir) – Solomon (78 Ad. Neacşu), Cl. Ghiţă.

În etapa a II-a, juniorii B de la CSM Ploieşti vor juca, sâmbătă, de la ora 14.00, pe arena „Ilie Oană”, în compania formaţiei CS CN Gib Mihăescu Drăgăşani.