Sezon încheiat pentru Ivana Bozovic

Din păcate, veştile primite de Ivana Bozovic după RMN-ul efectuat la genunchiul drept nu sunt dintre cele mai bune, interul stânga al echipei noastre suferind o ruptură a ligamentului încrucişat anterior. Drept urmare, sezonul acesta este, practic, încheiat pentru sportiva muntenegreană, ea urmând să părăsească, mâine, România şi să meargă să să se opereze, miercuri, în Croaţia, la o clinică privată din apropiere de Zagreb. Decizia a fost luată în condiţiile în care Ivana a evoluat în sezonul trecut la Lokomotiva Zagreb, iar antrenorul croat al echipei noastre, Neven Hrupec, a recomandat, la rându-i, această variantă.

În plus, un factor care a contribuit la această opţiune a fost şi sprijinul pe care selecţionerul echipei naţionale a Muntenegrului, Dragan Adzic, cel care în ultima vreme se interesa frecvent de forma sportivei, intenţionând să o convoace în această primăvară, a anunţat că i-l va oferi pentru recuperare. Dragan Adzic este, în paralel, şi antrenorul echipei la care evoluează şi Cristina Neagu, Buducnost, iar Ivana – originară chiar din Podgorica – va beneficia de cele mai bune condiţii de recuperare la campioana Muntenegrului.

Multă sănătate, Ivo!

Leave a Reply