Weekend cu medalii pentru şahiştii de la CSM Ploieşti!

În acest weekend, doi dintre şahiştii de la CSM Ploieşti au reuşit să  revină cu medalii de la competiţiile la care au participat, Răzvan Chivu cucerind aurul la un concurs ce a avut loc la Focşani, iar Mihai Militaru câştigând bronzul la o competiţie din Capitală.

Răzvan Gabriel Chivu a participat, la Focşani, la cea de-a 6-a ediţie a Cupei Gresu şi a reuşit ca, în concursul de şah clasic, gruparea 10 ani, să intre în posesia medaliei de aur. La „general”, sportivul clubului nostru a ocupat locul al doilea.

La rândul lui, Mihai Adrian Militaru (8 ani), a fost prezent la „Cupa Caro”, de la Bucureşti, concurs de şah clasic organizat de ACS Jocul celor 3 cai în perioada 13-15 noiembrie. Deşi a fost un număr de 36 de concurenţi, şahistul de la CSM Ploieşti a evoluat foarte bine şi a reuşit, la final, să intre în posesia medaliei de bronz.

Felicitări micuţilor sportivi pregătiţi de antrenorul emerit prof. Gheorghe Văsii şi soţia sa, Filoftia Văsii!