Fotbaliştii au regăsit gustul victoriei: 3-1 la Sălciile!

După două etape în care au luat un singur punct, fotbaliştii pregătiţi de Octavian Grigore au reuşit, în weekend, să-şi dea întâlnire cu victoria. Ei s-au impus, ieri, la Sălciile, cu 3-1 în faţa Rapidului, la capătul unei confruntări în care au reuşit să întoarcă rezultatul după ce au fost conduşi cu 1-0. Gazdele au deschis scorul în minutul 6, prin Lemnaru (6), dar Ţînţaru (26) şi Cismaru (27) au răsturnat situaţia de pe tabelă în doar două minute. Golul de 3-1 a fost marcat de acelaşi Ţînţaru, în minutul 81.

Octavian Grigore i-a folosit, ieri, pe G. Iordache – G. Condrea, L. Georgescu, R. Petrea, Şt. Stan – V. Cismaru (75 Al. Popescu), R. Mihai, Bălăceanu, L. Dăncilă (90 Duduianu) – N. Ţînţaru (86 Ghinea) – Al. Moise.

În urma victoriei de ieri, CSM Ploieşti a urcat pe poziţia a 5-a a clasamentului Seriei Est din Liga B Prahova, iar sâmbătă, de la ora 11.00, în etapa a XII-a, va primi, la Strejnic, vizita formaţiei de pe locul 12, Sportul Valea Cucului.