Şase din şase şi pentru echipele de minihandbal!

La finalul săptămânii trecute, au avut loc turneele judeţene la nivel de minihandbal, organizate de Asociaţia Judeţeană de Handbal Prahova în colaborare cu CS Brazi şi CSM Ploieşti.

Sâmbătă, în sala de la Brazi, micuţii handbalişti ai clubului nostru, pregătiţi de Gheorghe Puia şi Bogdan Gherman, au câştigat toate cele trei partide ale turneului, impunându-se cu 15-5 (6-2) în faţa gazdelor de la CS Brazi, cu 19-9 (8-6) în disputa cu ACS Olimpic Mizil şi cu 15-7 (8-2) în compania celor de la CSŞ Ploieşti. CSM Ploieşti a câştigat competiţia, iar primele trei echipe s-au calificat pentru faza următoare a campionatului, euro-regiuni (zonă), ce va avea loc în luna aprilie.

Lotul folosit de antrenorii Gheorghe Puia şi Bogdan Gherman a fost următorul: Mihnea Matache, Dragoş Stan, Denis Ştefan, Alexandru Ilie, David Ştefan, Luca Cojan, Sebastian Davidoiu, Alexandru Constantinescu, Bogdan Niculaie, George Manea, Mihai Sârbu, Eric Moldoveanu şi Mihai Stănescu.

Duminică, a venit rândul fetelor să se întreacă într-un turneu găzduit de Sala „Leonard Doroftei”, două echipe ale CSM Ploieşti, A şi B, CSO Plopeni şi CSŞ Ploieşti înscriindu-se în competiţie. Prima echipă a clubului nostru a câştigat turneul după ce s-a impus în toate cele trei partide disputate şi merge la faza pe euro-regiuni, ce va avea loc pe 4-5 aprilie la Călăraşi, alături de CSO Plopeni şi CSŞ Ploieşti, formaţia secundă de la CSM Ploieşti neavând drept de calificare. Echipa de minihandbal a clubului nostru este pregătită de Robert Comendant şi Georgeta Opincariu Stoenescu.

Rezultatele consemnate în turneu au fost următoarele:

CSM Ploieşti A – CSŞ Ploieşti 13-4 (9-2)

CSM Ploieşti B – CSO Plopeni 1-6 (0-5)

CSŞ Ploieşti – CSO Plopeni 9-11 (5-7)

CSM Ploieşti A – CSM Ploieşti B 16-4 (10-2)

CSM Ploieşti B – CSŞ Ploieşti 8-1 (7-0)

CSO Plopeni – CSM Ploieşti A 14-17 (5-7)

Lotul echipei CSM Ploieşti A a fost alcătuit din: Mihaela Neagu, Andreea Floroiu, Denisa Savu, Ana Alexandru, Viorica Gheorghe, Carla Profirescu, Bianca Andrei, Catinca Radu, Ioana Manolache, Maria Niţă, Daria Grădişteanu, Eliza Lăcuşteanu, Nicola Jianu, Briana Voicilă, Alessia Ghencea şi Ina Podărescu.

Lotul echipei CSM Ploieşti B a avut următoarea componenţă: Alexandra Davidoiu, Vanessa Iancu, Maria Popescu, Bianca Măciucă, Bianca Bălana, Denisa Anghel, Ana Soare, Bianca Andronache, Raona Chiriţă, Sabina Chirilă, Diana Ilie, Alessia Burtea, Nicoleta Dressnandt, Alessia Stroe, Amira Hurjuiu şi Alexandra Hărăboiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.