Bronz pentru fetele de la CSM Ploieşti

Sala Sporturilor “Horia Demian” din Cluj a găzduit finala Campionatului Naţional de judo pe echipe pentru seniori, competiţie la care CSM-Steaua Ploieşti a participat atât la feminin, cât şi la masculin. La feminin, CSM a terminat pe poziţia a treia, intrând în posesia medaliilor de bronz, după ce a obţinut următoarele rezultate: 3-2 cu SCM Deva “B”, 5-0 cu “U” CSM Cluj-Dinamo “C”, 1-4 cu “U” CSM Cluj-Dinamo “A” (viitoarea campioană) şi 2-3, în semifinale, cu CSM Liberty Oradea. Echipa a avut următoarea componenţă: Violeta Dumitru, Denisa Ungureanu, Alexandra Stere, Andreea Chiţu, Roxana Prună, Andra Ion, Andreea Ionescu, Magda Tănasă, Eugenia Costache, Beata Kabat.

La masculin, formaţia ploieşteană n-a reuşit să reediteze performanţa de anul trecut, atunci când s-a clasat pe locul trei, terminând competiţia, de această dată, pe poziţia a cincea, după ce a bifat următoarele rezultate: 3-2 cu CSU Piteşti, 2-3 cu CSM Liberty Oradea “B” şi 0-5 cu CSM Satu Mare. Formaţia masculină i-a avut în componenţă pe Andrei Căpăţână, Cătălin Cane, Mădălin Bobeică, Răzvan Onofrei, Tiberiu Şerbănescu, Fabian Munteanu şi Horia Pană.

Judoka de la CSM sunt pregătiţi de către Gheorghe Savu, antrenor coordonator, Mihai Trandafirescu şi Robert Andreescu.